KURUMSAL

    Sebze tohumu ve yem bitkileri tohumlukları konusunda faaliyet gösteren firmamız, tohum üretimine 1982 yılında Marmara Bölgesi’ nin üretken illerinden biri olan Balıkesir’ de faaliyete başlamıştır. Firmamız değişim ve gelişim içerisinde olan sektörümüzde daha sağlam adımlarla ilerleyebilmek için 1995 yılında kurumsallaşma yönünde adım atmış ve kurulduğu il olan “BALIKESİR TOHUMCULUK TARIM VE SAN.TİC.A.Ş” adıyla ticari hayatına devam etmektedir.

    BALIKESİR TOHUMCULUK; 32 tür 110 çeşit ile sertifikalı ve standart tohum üretimi yapmakta olup ürettiği tohumlukları yurt içi ve yurt dışı pazarlarına sunmaktadır. Üretimlerini yaptığımız tür ve çeşitlerin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürütülmektedir. Uzun yıllardır yaptığımız çalışmalarımız, firmamıza üretim ve çeşitler konusunda büyük tecrübe kazandırmıştır. Bu tecrübemizi 2010 yılında T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIGI tarafından “ÖZEL SEKTÖR TARIMSAL ARAŞTIRMA KURULUŞU” tescil belgesi ile taçlandırmış bulunmaktayız. BALIKESİR TOHUMCULUK ülkemizde ihtiyaç duyulan tohumların üretilebilmesi için gerekli araştırma, geliştirme konularında çeşitli faaliyetler sürdürmekte ve bu geliştirdiği çeşitlerin kayıtlarını yaparak üretime sunmaktadır.

   BALIKESİR TOHUMCULUK üretimini yapmış olduğu yüksek kaliteli tohumların pazarlanması konularında faaliyetlerini sürdürmekte olup bu çalışmalarını 5553 sayılı Tohumculuk Kanunu hükümlerine göre yapmaktadır. Tohumlarımızı ülke genelinde oluşturrmuş olduğumuz distribütörler ve bayiler aracılığı ile Türk çiftçilerinin taleplerini karşılama ve daha iyi hizmet vermeyi hedeflenmektedir. Yurtdışında oluşturduğumuz temsilciliklerimiz sayesinde bulundukları ülkedeki çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

   BALIKESİR TOHUMCULUK olarak amacımız; tohumculuk sektöründeki faaliyetlerimizi sürdürürken, bu alandaki tesislerimizi, çeşitlerimizi geliştirmek, üretimlerimizi artırmak, daha fazla istihdam sağlamak, tohumculukta lider bir şirket olmak ve yurt dışı pazarlarda daha etkin rol almaktır.

Güncel haberlerimizden haberdar olmak için
e-mail adresinizi gönderiniz
©2018  |  Gizlilik